Zespół Szkół w Czchowie       tel/fax 14 6843230   14 6636506       zespolszkol187@op.pl

W roku 2019 uczniowie ZS w Czchowie mieli okazję uczestniczyć w wielu formach wsparcia  realizowanych w ramach projektu  pod nazwą „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, działanie 10.2 Rozwój Kształcenia Zawodowego.

Wśród zrealizowanych  kursów zawodowych warto wymienić:

 • Kurs rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych,
 • Kurs obsługi kas fiskalnych,
 • Kurs obsługi programu Płatnik,
 • Kurs zdobnictwa cukierniczego,
 • Kurs barmański I stopnia,
 • Kurs prawa jazdy kat. B,
 • Kurs operatora wózka widłowego.

Realizowane były również zajęcia doskonalące umiejętności zawodowe z pracowni ekonomicznej, pracowni rachunkowości i analizy finansowej oraz z rachunkowości finansowej.

Najbardziej atrakcyjną formą wsparcia były jednak płatne staże zawodowe, które odbyło aż 44 uczniów naszej szkoły.  Staże realizowane były u lokalnych pracodawców z branży gastronomicznej i ekonomicznej. W ramach stażu uczniowie przepracowali 150 godzin, za które otrzymali stypendium stażowe w wysokości 1500 zł oraz zwrot kosztów dojazdu.

Dla wszystkich uczniów była to świetna okazja do poznania realiów życia zawodowego, pogłębienia i zdobycia nowej wiedzy, umiejętności, kompetencji zawodowych, nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą i możliwość zainicjowania dalszej współpracy. Była to także szkoła sumienności i odpowiedzialności w wykonywaniu obowiązków zawodowych.

 

Pracodawcy, u których nasi uczniowie zdobywali doświadczenie zawodowe to:   Urząd Miejski w Czchowie,  Urząd Gminy w Iwkowej, Urząd Gminy w Gnojniku, Urząd Gminy w  Łososinie Dolnej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna,  F.H.U. NOVUM I s.c.  w  Nowym Wiśniczu, GLM Gołąb Sp. Jawna  w  Gnojniku, Biuro Rachunkowe  Janina Perc – Łabińska   w Iwkowej,  Spółdzielnia Usług Rolniczych w Iwkowej,  P.P.H.U. NITUS  Drużków Pusty,  Biuro Rachunkowe  Zamęta Sp. z o.o.   z Brzeska,  BRUNO II  Spółka Jawna  Drużków Pusty,   Firma Handlowo – Usługowa FART II  z Krakowa oraz Restauracja August w Brzesku, Zajazd Zagłoba w Jurkowie, Dom Weselny "Dworek Victoria"  w Ujanowicach, Restauracja  GALICYJSKA  w Brzesku, Usługi Gastronomiczna „Chatka u Tadka” z  Łososiny Dolnej. 

Kolejną formą wsparcia dla uczniów ZS w Czchowie był dwudniowy wyjazd zawodoznawczy do Warszawy.  Uczestnicy odwiedzili szereg miejsc i instytucji, wśród których warto wymienić przede wszystkim Centrum Giełdowe, Punkt Informacyjny Unii Europejskiej, Sejm i Senat RP, PGE Narodowy oraz Centrum nauki Kopernik.

Szkolny lider projektu w ZS w Czchowie – Renata Łątka - Mleczko

 

 

 • MEN
 • Kuratorium
 • BIP
 • OKE
 • Chmura Edukacyjna
 • Facebook