Zespół Szkół w Czchowie       tel/fax 14 6843230   14 6636506       zespolszkol187@op.pl

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom jakie stawia obecny rozwój technik teleinformatycznych i edukacyjnych Zespół Szkół w Czchowie uzyskał uprawnienia i jest Szkolną Akademią Cisco i partnerem Academy Support Center działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Jesteśmy dumni z nawiązania współpracy z firmą cieszącą się ogromną popularnością na całym świecie. Cisco jest bowiem wiodącym producentem i liderem w światowych technologiach IT, zwłaszcza sprzętu sieciowego, cyberbezpieczeństwa i rozwiązań chmurowych. Dużą wagę przykłada także do szkolenia młodego pokolenia przyszłych specjalistów w obszarze informatyki. Dzięki tej współpracy możemy szkolić i wydawać międzynarodowe certyfikaty uczniom naszej szkoły.

Dzięki udziałowi w Akademii uczniowie Zespołu Szkół w Czchowie mają możliwość korzystania z netlaba (zdalnego laboratorium komputerowego), logują się i pracują na prawdziwych ruterach i switchach firmy Cisco, realizując zagadnienia wynikające z programu nauczania, dotyczące topologii sieciowych, przełączania, routingu. Mimo, iż pracują zdalnie – korzystają z faktycznych zasobów i komputerów Cisco.

Informatycy z klas drugich i pierwszej uczestniczą w kursie IT Essentials, który pozwala im poznać podstawy zagadnień informatycznych, sprzęt komputerowy i peryferyjny, sieci komputerowe, routery i przełączniki - słowem wszystko, co informatyk ma wiedzieć, aby w tej branży się odnaleźć.  Świetne materiały szkoleniowe, filmy instruktażowe czy quizy oraz platforma testów egzaminacyjnych – znakomicie sprawdzają się w trakcie lekcji zdalnych. Kurs kończy się egzaminem – po jego zdaniu uczeń otrzymuje certyfikat, którym powinien pochwalić się na rozmowie kwalifikacyjnej,  bowiem kursy, a raczej certyfikaty CISCO, zdane w ASC, są powszechnie respektowane na całym świecie w  branży IT.

Jako Szkolna Akademia Cisco mamy zamiar prężnie się rozwijać. Już 12 stycznia nadarzy się ku temu okazja – bowiem  instruktor szkolny przystępuje do projektu realizowanego przez CISCO i Akademie ASC z całego świata (w Tym WSIZ Rzeszów). 360  instruktorów  CISCO będzie odbywać szkolenie  z zakresu kursu CCNA (sieci komputerowe). Trzymamy kciuki za naszego instruktora i mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli działać także z platformy netacad w ramach realizacji kursu techników sieciowych, który jest  przepustką do znalezienia dobrej pracy w branży IT.

 

Kursy

Od września 2020 roku uczniowie Technikum Informatycznego realizują Kurs Cisco IT Essentials, który przeznaczony jest dla uczniów Cisco Networking Academy w szkołach średnich, technicznych, szkołach wyższych i uniwersytetach, którzy decydują się na karierę w IT i chcą zdobyć wiedzę praktyczną w zakresie pracy komputerów, montowania komputerów i rozwiązywania problemów sprzętowych i oprogramowania.

Opis programu kursu:

Kurs obejmuje podstawy sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz zaawansowane koncepcje, takie jak bezpieczeństwo, sieci, oraz obowiązki specjalisty IT. Uczniowie, którzy ukończą ten kurs będą potrafić opisać wewnętrzne elementy komputera, zmontować system komputerowy, zainstalować system operacyjny i rozwiązywać problemy używając narzędzi systemowych i oprogramowania diagnostycznego. Ponadto, będą umieć połączyć się z Internetem i udostępniać zasoby w środowisku sieciowym. Nowymi zagadnieniami w tej wersji są tematy: urządzenia przenośne, takie jak tablety i smartfony oraz wirtualizacja po stronie klienta. Rozszerzone tematy to system operacyjny Microsoft Windows 7, 8, 8.1, 10, bezpieczeństwo, sieci oraz rozwiązywanie problemów.

Ćwiczenia laboratoryjne są istotnym elementem kursu. Wirtualny laptop i wirtualny pulpit są samodzielnymi narzędziami zaprojektowanymi do uzupełnienia zajęć klasowych i zapewniania interaktywnego doświadczenia w środowisku nauczania z ograniczonym sprzętem fizycznym.

Pomyślne ukończenie kursu  IT Essentials jest równoznaczne z otrzymaniem certyfikatu czyli międzynarodowego dokumentu potwierdzającego umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems.

  • MEN
  • Kuratorium
  • BIP
  • CKE
  • OKE
  • Chmura Edukacyjna
  • Facebook
 
 
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO Dotacja celowa finansowania ze środków Ministwerstwa Obrony Narodowej  Utworzenie Strzelnicy Wirtualnej w Zespole Szkół w Czchowie w Powiecie Brzeskim
DOFINANSOWANIE 200 000,00 zł   CAŁKOWITA WARTOŚĆ 253 500,00 zł