Zespół Szkół w Czchowie       tel/fax 14 6843230   14 6636506       zespolszkol187@op.pl

Październik w naszej bibliotece szkolnej.

W październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych – bibliotekarze z naszej placówki przeprowadzili kilka działań promujących czytelnictwo. W dniu 7 października przeprowadzono akcję „Zaczytana przerwa”, która pokazała, że czytać można zawsze i wszędzie. Nawet kilkunastominutowa przerwa w bibliotece stanowi okazję do zaczytania, co udowodnili uczestnicy wydarzenia .
27 października gościliśmy na Targach Książki w Krakowie w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. W czwartek 4 uczniów (stali bywalcy biblioteki szkolnej) pod opieką nauczyciela bibliotekarza, dali się porwać w wir literackich atrakcji oferowanych przez stoiska różnorodnych wydawnictw. Ta impreza to święto dla wszystkich miłośników książek, gdyż prezentuje bogatą ofertę wydawniczą (w tym roku na Targach gościło ok. 470 wydawców). Dodatkową atrakcją Targów była możliwość spotkania autorów książek i poznania prawdziwej legendy – Marka Kamińskiego.
Ponadto od października, na korytarzu szkolnym przy bibliotece, umieszczono regał w ramach akcji „Bookcrosing i ty uwolnij książkę”. Przypominamy, że książkę, która Was zainteresuje można sobie, bez zobowiązań, zabrać do domu.
Warto dodać, że właśnie w październiku do biblioteka szkolnej zakupiono 108 nowych pozycji z literatury pięknej, faktu, kryminałów, thrillerów, literatury młodzieżowej, fantastyki i komiksów. Zakupów dokonano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nowości wydawnicze i książki zaproponowane przez uczniów i pracowników szkoły już czekają na Was drodzy czytelnicy.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

 

  • MEN
  • Kuratorium
  • BIP
  • CKE
  • OKE
  • Chmura Edukacyjna
  • Facebook
 
 
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO Dotacja celowa finansowania ze środków Ministwerstwa Obrony Narodowej  Utworzenie Strzelnicy Wirtualnej w Zespole Szkół w Czchowie w Powiecie Brzeskim
DOFINANSOWANIE 200 000,00 zł   CAŁKOWITA WARTOŚĆ 253 500,00 zł