Zespół Szkół w Czchowie       tel/fax 14 6843230   14 6636506       zespolszkol187@op.pl

W miesiącu maju rozpoczęły się w naszej szkole dwa bardzo ciekawe kursy dla uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer. Jest to kurs barberski oraz kurs stylizacji paznokci.

Uczennice i uczniowie, którzy uczęszczają na wyżej wymienione kursy mają szansę zupełnie za darmo zdobyć nowe kwalifikacje, które są bardzo poszukiwane na współczesnym rynku pracy.

Celem kursu stylizacji paznokci jest między innymi przygotowanie  uczestniczek do wykonywania manicure mechanicznego, frezarkowego, biologicznego, SPA, japońskiego, zabiegu parafinowego wraz ze zdobieniem i malowaniem paznokci lakierami oraz stylizacji paznokci metodą żelową na tipsie i formie oraz manicure hybrydowego.

Podczas kursu barberskiego uczestnicy uczą się najnowszych metod stylizacji włosów i zarostu,   poznają techniki męskiego cięcia, modelowania, trymowania i konturowania włosów, stylizacji brody i wąsów. Ćwiczenia przeprowadzane są na żywych modelach co znacząco podnosi atrakcyjność kursu.

Po ukończeniu każdego kursu uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające uprawnienia do wykonywania zawodu. Można więc rozpocząć karierę jako barber czy stylista paznokci podejmując pracę w salonie, lub otwierając własny zakład.

W czerwcu rozpocznie się kurs profesjonalnego makijażu.

Wszystkie kursy prowadzone  są w ramach  projektu „Fachowcy w swojej branży”  realizowanego przez powiat Brzeski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów współfinasowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

  • MEN
  • Kuratorium
  • BIP
  • OKE
  • Chmura Edukacyjna
  • Facebook