Zespół Szkół w Czchowie       tel/fax 14 6843230   14 6636506       zespolszkol187@op.pl

Etap rejonowy Olimpiady PCK za nami i sukces naszej uczennicy

3 marca w naszej szkole odbył się etap rejonowy  XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie szkół z terenu powiatu brzeskiego a rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach – szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konkursowi  wiedzy przewodniczył pracownik Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Krakowie.

Uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu zdrowego odżywiania wykazując się bardzo dużą wiedzą na temat m.in. funkcji nienasyconych kwasów tłuszczowych w organizmie człowieka, przeliczania kalorii w produktach spożywczych, wskaźnika BMI czy znajomości skutków niedoborów witamin i minerałów.

W trakcie trwania Olimpiady odbył się wykład przeprowadzony przez dr. Monikę Drużkowską na temat negatywnych skutków spożywania napojów energetycznych, po które tak często sięgają młodzi ludzie chcący poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną. W trakcie wykładu goście mieli okazję zagustować w produktach przygotowanych przez młodzież Technikum Żywienia pod opieką nauczycieli przedmiotów gastronomicznych. Zdrowy poczęstunek w postaci owocowych babeczek i napojów izotonicznych na bazie wody mineralnej, miodu i owoców cytrusowychokazał się jedocześnie bardzo smacznym uzupełnieniem kalorii utraconych w czasie wysiłku umysłowego.

Bardzo się cieszymy, że I miejsce w etapie rejonowym tegorocznej Olimpiady Zdrowia  PCK zdobyła uczennica naszej szkoły Natalia Piwowar. Wiedza i doświadczenie, które sukcesywnie zdobywała w trakcie czteroletniej nauki w Zespole Szkół w Czchowie świadczą niewątpliwie o wysokim poziomie nauczania i przygotowania zawodowego. Natalia zdobyła 22 punkty na 30 możliwych.

Drugie miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Branżowych i Technicznych w Brzesku (21pkt), natomiast trzecie miejsce przypadło reprezentantce Liceum  Ogólnokształcącego w Brzesku. W kategorii szkół podstawowych do etapu okręgowego awansowała uczennica PSP w Tymowej.

Gratulujemy wszystkim Uczestnikom sukcesów  i dziękujemy Opiekunom za przygotowanie merytoryczne uczestników.

Kolejny etap okręgowy Olimpiady Zdrowia PCK odbędzie się już w kwietniu w Krakowie.  W tym etapie będą się liczyły punkty za  przeprowadzoną akcję prozdrowotną.  Czekamy z niecierpliwością na to wydarzenie i trzymamy kciuki kibicując Natalii. 

Izabela Ancukiewicz


  • MEN
  • Kuratorium
  • BIP
  • OKE
  • Chmura Edukacyjna
  • Facebook