Zespół Szkół w Czchowie       tel/fax 14 6843230   14 6636506       zespolszkol187@op.pl

Choroby układu krążenia są na pierwszym miejscu umieralności, corocznie u prawie 400 tyś. Europejczyków dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia, w Polsce każdego dnia z tego powodu umiera 90 osób. Umiejętne i stanowcze podjęcie działań ratowniczych przez świadków zdarzenia może zmienić przykre statystyki….

18 października 2021r z okazji Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Małopolskim Maratonie RKO zorganizowanym przez PCK. Akcja polegała na nieprzerwanym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej i trwała ponad trzy godziny, w czasie których przeszkolonych zostało około stu pięćdziesięciu uczniów. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę ratowania życia ludzkiego oraz naukę pierwszej pomocy. W całej Małopolsce do akcji włączyły się 33 szkoły a przeszkolonych zostało ponad 6 tyś. uczniów i nauczycieli.

  • MEN
  • Kuratorium
  • BIP
  • OKE
  • Chmura Edukacyjna
  • Facebook