Zespół Szkół w Czchowie       tel/fax 14 6843230   14 6636506       zespolszkol187@op.pl

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach strzeleckich zorganizowanych w Nowym Sączu z okazji 100-lecia Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża. Uroczysta Gala Wolontariatu odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, a organizatorami byli Małopolski Oddział Okręgowy PCK, Zarząd Rejonowy PCK w Starym Sączu oraz Liga Obrony Kraju. Celem zawodów sportowych była popularyzacja strzelectwa sportowego, idei wolontariatu i honorowego oddawania krwi wśród młodzieży szkolnej.

Rywalizacja, w której wzięło udział około sześćdziesięciu uczestników,  odbywała się w kategoriach drużynowych (Kluby HDK PCK, Szkolne Koła PCK) oraz indywidualnych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Uczestnicy oddawali po 12 strzałów w pozycji leżącej z karabinku Vostoc do tarczy biatlonowej oraz sportowej o 10 punktowej skali oceniania. Łącznie można było zdobyć maksymalnie 95 punktów. Dodatkową rywalizacją dla młodzieży szkół średnich było strzelanie z wiatrówki.

Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów. Drużyna w składzie : Adam Ancukiewicz (Kapitan), Wincenty Ptaszek i Kacper Migrała zdobyła III miejsce, natomiast  drugą drużynę stanowili uczniowie klas pierwszych: Marek Wróbel (Kapitan), Adam Reczyński i Oliwier Wilczok. Chłopcy uplasowali się na VII pozycji.

W kategoriach indywidualnych medale i puchary były wręczane począwszy od jedenastej lokaty.  W kategorii mężczyzn II miejsce zajął Adam Ancukiewicz, który zdobył 83 punkty. Wyróżnieni medalami zostali również:  Wincenty Ptaszek, Marek Wróbel, Kacper Migrała i Oliwier Wilczok. 

W kategorii indywidualnej kobiet tuż za podium znalazła się pani prof. Izabela Ancukiewicz z wynikiem 80 punktów.

Dużą niespodzianką okazała się rywalizacja strzelecka z wiatrówki dla młodzieży szkół średnich. I tutaj złoty medal zawisł na szyi Wincentego Ptaszek, a srebrny zabłysnął na szyi Kacpra Migrały.

Występ naszej reprezentacji był jednocześnie dla nich debiutem, za co szczególnie należą się słowa uznania. Za przygotowanie merytoryczne uczniów odpowiadała pani prof. Izabela Ancukiewicz.

Gratulujemy Zwycięzcom oraz wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów sportowych.   

  • MEN
  • Kuratorium
  • BIP
  • OKE
  • Chmura Edukacyjna
  • Facebook