Zespół Szkół w Czchowie       tel/fax 14 6843230   14 6636506       zespolszkol187@op.pl

W dniach 17-20 maja 2021 dwunastu naszych uczniów wzięło udział w międzynarodowej, międzyszkolnej wymianie online. Do wymiany doszło dzięki szkoleniu dla nauczycieli planujących współpracę międzynarodową dla swoich uczniów. Na szkoleniu nauczyciele utworzyli grupę szkół z uczniami o podobnym profilu i wieku. Nasi partnerzy w projekcie: Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku – woj. Pomorskie Berufliche Schule des Kreises Stormarn in Bad Oldesloe -Schlewig-Holstein- Niemcy Centrum Kształcenia Gornostay «Горностай» w Nowosybirsku- Rosja, Liceum ekonomiczno-matematyczne w Iżewsku- Murcja- Rosja, Dom Pojednania i Spotkań im - św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku jako moderator pracy online, Jugendbegegnungsstätte am Tower Oberschleißheim -Bayern- Niemcy- koordynator projektu.

Uczniowie ze swoimi nauczycielami spotykali się na platformie Zoom, a efekty swojej pracy umieszczali na Padlet. Na Padlecie też był rozpisany szczegółowy plan pracy na poszczególne dni.

Temat naszej współpracy: Perspektywy zawodowe w mojej okolicy.

Na początku uczniowie nawiązywali znajomości z młodzieżą z innych szkół, potem mieli możliwość porozmawiać i pracować w małych grupkach. Językiem roboczym był wprawdzie język niemiecki, ale dopuszczalny był każdy język, który służył przyjaznej komunikacji i porozumieniu.

Później uczniowie przygotowywali informacje o możliwościach pracy w swoim regionie i działających tam firmach. Na koniec też każda drużyna zaprezentowała swój region z atrakcjami i osobliwościami.

Międzyczasie drużyny miały możliwość wzięcia udziału w zabawach językowych typu „łamańce językowe”. Wszyscy mieli dużo radości i wielu podejmowało wyzwanie recytując trudne zdania i wierszyki dobrze się przy tym bawiąc.

Nasi uczniowie bardzo się obawiali, czy podołają wymaganiom i zadaniom w projekcie. Okazało się, że niepotrzebnie, ponieważ świetnie dali sobie z wszystkim radę i bardzo pozytywnie ocenili to przedsięwzięcie.

 

  • MEN
  • Kuratorium
  • BIP
  • OKE
  • Chmura Edukacyjna
  • Facebook