Do wakacji pozostało dni.
Do matury pozostało dni.
Dziś jest:
2019-12-10    

Pomaganie jest FIT


Można się było o tym przekonać podczas wydarzenia charytatywnego, które miało miejsce na hali sportowej w Czchowie 2 października 2019 roku. „Fitness Party na rzecz Ani, Zuzi i Mateuszka”  odbyło się w ramach realizacji projektu pod nazwą „100 aktywności na 100-lecie PCK”. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie ZS w Czchowie i mieszkańcy gminy Czchów a wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili Organizatorów swoją obecnością znaleźli się: Przewodniczący Rady Powiatu pan Grzegorz Mrozowski, Zastępca Burmistrza Czchowa pan Tadeusz Płachta, Dyrektor Zespołu Szkół w Czchowie pan Krzysztof Skwarło, Zastępca Dyrektora pani Ewa Cetnar, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie pani Elżbieta Ogiela, Prezes Stowarzyszenia Iskierka Nadziei w Czchowie pani Bożena Kusion oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Na wydarzeniu była obecna również Ania Gregorczuk z mamą, dziewczynka dla której częściowy dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na protezę rączki.

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei, Zespół Szkół  w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie. Zajęcia sportowe samoobrony, zumba, aerobic  i crossfit były okazją do wspólnych zabaw, ćwiczeń i sprawdzenia swojej sprawności fizycznej. Loteria fantowa sprawiła wiele radości z wygrywania uczestnikom imprezy a całość można było uwiecznić w fotobudce. Całkowity dochód z wydarzenia został przeznaczony na cele charytatywne – leczenie i rehabilitację trójki dzieci.

Podczas eventu odbyło się podsumowanie akcji  sportowej „100 km na 100-lecie PCK” zorganizowanej w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Iskierka Nadziei a dofinansowanego przez Urząd Gminy Czchów. Funkcję koordynatora projektu, którego celem była promocja prozdrowotnego stylu życia, pełniła pani Izabela Ancukiewicz. Rywalizacja biegowa skierowana do mieszkańców gminy Czchów i uczniów szkoły rozgrywana była w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej w okresie od 21 marca do 30 września 2019 roku. System rejestracji  i treningów zawodników odbywał się za pomocą aplikacji Endomondo. Wzięło w niej udział łącznie 33 zawodników. Zwycięzcy zostali odznaczeni medalami, dyplomami oraz zostały im wręczone nagrody rzeczowe. W kategorii mężczyzn najbardziej aktywnym mieszkańcem gminy Czchów został pan Burmistrz Tadeusz Płachta (1544 km), drugie i trzecie miejsca zajęli kolejno uczniowie szkoły  Rafał Gajda (117 km) i Mateusz Woźniak (69 km). W kategorii kobiet nagrodę za pierwsze miejsce odebrała pani Magdalena Rabiasz (747 km), drugie pani Izabela Ancukiewicz (696 km), natomiast medal brązowy zawisł na szyi absolwentki szkoły Sabiny Górak (266 km). Do nagrodzenia laureatów przyłączył się osobiście pan Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Grzegorz Mrozowski wręczając nagrody ufundowane przez Zarząd Firmy Zasada Trans Spedition. W kategorii zespołowej, która polegała na wspólnym pokonywaniu kilometrów przez uczniów szkoły podczas lekcji wychowania fizycznego w miesiącu wrześniu 2019r pierwsze miejsce zajęła klasa I Technikum Żywienia.

W programie Fitness Party znalazły się zajęcia sportowe, w czasie których można było zapoznać się z technikami samoobrony, poćwiczyć crossfit i aerobic czy potańczyć zumbę. O nawodnienie ćwiczących zadbał sponsor akcji Firma Cechini Muszyna.  Zajęcia przeprowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów rekreacji ruchowej. Zajęcia samoobrony i pokaz technik obezwładniających przeprowadził pan Wojciech Szwagrzyk  pasjonat sztuk walki, instruktor samoobrony, specjalista do spraw bezpieczeństwa, który swoją wiedzę z powodzeniem przekazuje adeptom podczas kursów walki bezpośredniej COMBAT, sekcji bokserskiej i  karate. W crossficie zadebiutował ks. Mateusz Hojdak, aerobic poprowadziła pani Magdalena Kraczkiweicz – nauczycielka ZS w Czchowie, natomiast tańczyć zumbę uczyła pani Dorota Szymaszek. Instruktorzy zajęcia przeprowadzili charytatywnie i otrzymali publiczne podziękowania.

Przez cały czas trwania wydarzenia obsługiwana przez uczniów ZS w Czchowie była loteria fantowa i fotobudka, w której można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. W loterii do wygrania były nagrody rzeczowe oraz bilety wstępu na zajęcia sportowe, rekreacyjne i rehabilitacyjne. Swoje usługi i nagrody zaoferowali gratis lokalni przedsiębiorcy, firmy i osoby prywatne. Loteria, w której nagrodą główną był przelot samolotem ufundowany przez Aeroklub Podhalański Nowy Sącz, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. O godzinie 18.00 odbyło się losowanie nagrody głównej. Szczęśliwy los publicznie wylosowała mała Ania Gregorczuk a jego właścicielem okazała się pani Martyna Wąsik. Następnie miało miejsce uroczyste wręczenie voucheru i gratulacje.

Uczniowie Technikum Żywienia przy Zespole Szkół w Czchowie oferowali smaczne wypieki, serwowali kawę i herbatę dla gości, częstowali owocami i wodą mineralną.

Podczas wydarzenia zaangażowanych w akcję było ponad trzydziestu wolontariuszy ZS w Czchowie, którzy pracowali na hali oraz w pracowni kulinarnej pod opieką pani Bożeny Kusion. Słowa podziękowania należą się następującym osobom: Elizie Prusak, Katarzynie Tucznio, Kindze Motak, Filipowi Ptak, Mateuszowi Putko, Tadeuszowi Baca, Adamowi Ancukiewicz, Jakubowi Nowickiemu, Jakubowi Zapiór, Magdalenie Gądek, Klaudii Zelek, Monice Kierczak, Joannie Bieniek, Kindze Faron, Marcelinie Kołodziej, Aleksandrze Wrońskiej, Oliwii Markowskiej, Justynie Gnela, Aleksandrze Kołodziej, Aleksandrze Janik, Maciejowi Trepa, Faustynie Gurgul, Agnieszce Maciaś, Angelice  Dziaduła, Dawidowi Mróz, Weronice Bugajskiej, Partycji Gądek, Karolinie Jeleń, Klaudii Pajor, Annie Duch, Karolinie Gnela, Monice Bałuszyńskiej, Patrycji Kulig, Michałowi Pabjan, Krzysztofowi Pachel, Natalii Wąs.  

Zabawa loteryjna mogą odbyć się dzięki dobrze układającej się współpracy Organizatorów  z Partnerami projektu  a także dzięki  hojności sponorów – lokalnych przedsiębiorców, firm i osób prywatnych. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować następującym Partnerom i Sponsorom:

1.       Aeroklub Podhalański Nowy Sącz (sponsor nagrody głównej)

2.       Firma Cechini Muszyna – naturalna woda mineralna

3.       Zespół Szkół w Czchowie

4.       Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie

5.       Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie

6.       Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji

7.       Firma Nitus  produkująca  bramy, okna ,drzwi

8.       Firma Handlowo Usługowa „Rabek” w Jurkowie

9.       Ośrodek Rehabilitacyjno –Wypoczynkowy „Ewa” w Gnojniku

10.   Krakowski Bank Spółdzielczy oddział w Bochni Filia Jurków

11.    Firma Uryga – mięso, wędliny

12.   Pizzeria Słoneczny Stok

13.   Zajazd Zagłoba w Jurkowie

14.   Pan Zbigniew Jakóbczyk z Tymowej

15.   Hurtownia Wramex w Jurkowie

16.   Sklep Wielobranżowy Pani Marta Bukowiec w Czchowie

17.   Sklep przemysłowy Pan Rafał Kozdrój w Czchowie

18.   FHU HYDRO-TEX Zdzisław Pośliński w Czchowie

19.   Firma Reklamowa Redruk Drukarnia Cyfrowa i Wielkoformatowa w Tarnowie

20.   Akademia Ruchu Libra Pani Katarzyna Pytka

21.   Firma Miro Sport z Zakliczyna

22.   Pani Marta Duda z Czchowa

23.   Automyjnia  Grzegorz Wojakiewicz Czchów

24.   Liga Obrony Kraju Oddział Brzesko

25.   Make - Up Artist Pani Justyna Czech

26.    Jakub Bajer z Tymowej

27.   M.K. CAPAR Biżuteria z kamieni naturalnych Połom Mały

28.   Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowo-Handlowe SZOT Leszek Szot  Jurków

29.   Delikatesy Centrum w Tymowej

30.   Centrum Stylizacji Angelika Fitrzyk w Gnojniku

31.   Sklep Komputerowy PIXEL w  Czchowie

32.   Twoja przestrzeń rozrywki – Space Klub Czchów

33.   Gospodarstwo Ogrodnicze Ewa i Mieczysław Sumek

34.   Osada – Eko-Pol  Piaski Drużków

35.   Sklep Moda DORO w Czchowie

36.   Pani Kazimiera Skwarło

37.    Pani Bernadeta Krakowska ze Złotej

38.   Tadeusz Baca – uczeń szkoły

 

W loterii  znalazły się także malowane obrazy przez uczennice szkoły podstawowej w Złotej:

Zuzanny Sapały, Sylwii Sapały, Wiktorii Łagosz, Klaudii Midy, Katarzyny Włodarczyk.

 

                                                                                                                                                                                 Izabela Ancukiewicz

Koordynator projektu