Do matury pozostało dni.
Dziś jest:
2019-07-22

Szkolny turniej strzelecki

17 czerwca 2019 roku na strzelnicy policyjnej w Brzesku odbył się szkolny turniej strzelecki zorganizowany w ramach projektu pod nazwą „100 aktywności na 100-lecie PCK”. W turnieju wzięło udział 12 osób przedstawicieli klas Ia, Id i IIId. Zawody sędziowane przez doświadczonych instruktorów strzelectwa odbyły się dzięki współpracy z Ligą Obrony Kraju oraz Komendą Powiatową Policji w Brzesku. Młodzież została zapoznana z budową karabinka sportowego oraz poinstruowana o zasadach użycia broni. Każdy miał do oddania 10 strzałów, z których 5 najlepszych wchodziło do punktacji.

Turniej odbył się w kategorii indywidualnej i zespołowej. W kategorii indywidualnej I miejsce zajęła Ewelina Wolak (klasa Ia -27 pkt.), II miejsce zajęła Emilia Baran ubiegłoroczna mistrzyni (klasa IIId – 25 pkt.), III miejsce natomiast wywalczyła Józefa Marecik (klasa IIId – 23 pkt.).

W kategorii zespołowej rywalizowały 3 drużyny czteroosobowe. I miejsce z sumą punktów 63 uzyskała drużyna dziewcząt w składzie: Józefa Marecik (kapitan), Agnieszka Świerczek, Magdalena Gusto oraz Emilia Baran. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe medale a drużyna puchar.

Po zawodach uczestnicy wzięli udział w pokazie broni i demonstracji zorganizowane przez Braterstwo Broni „Tobie Ojczyzno”.