Do wakacji pozostało dni.
Do matury pozostało dni.
Dziś jest:
2019-06-27    

Aktywny i bezpieczny początek wiosny


Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole opiewał w wiele atrakcji. Odbyła się lekcja bezpieczeństwa na drodze z Fundacją PZU –III edycja i Fundacją Prodriver, akcja ukazująca w realistycznych warunkach zagrożenia w ruchu drogowym i ucząca bezpiecznego poruszania się na drodze z uwzględnieniem bezpiecznego uprawiania sportu, unikania używek(alkoholu i narkotyków) w kontekście jazdy oraz reagowania w sytuacjach niebezpiecznych. Podczas uroczystości gościliśmy Wicprzewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego  Pana Andrzeja Mrozowskiego, Zastępcę Burmistrza Czchowa Pana Tadeusza Płachtę, koordynatora sportu powiatowego Pana Pawła Ciurę, funkcjonariuszy Policji oraz Prezesa Fundacji Prodriver Pana Roberta Barysa.

Event rozpoczął się od przywitania zgromadzonych przez Dyrektora szkoły Pana Krzysztofa Skwarło i krótkich przemówień gości do młodzieży mobilizujących do wzięcia udziału w sportowej akcji powiatowej pod nazwą: „Aktywny mieszkaniec powiatu brzeskiego” . Akcja jest przeznaczona dla mieszkańców powiatu brzeskiego, którzy poprzez aplikację endomondo mogą brać udział w rywalizacji biegowej, rowerowej lub spróbować swoich sił w pokonywaniu kilometrów chodząc. Następnie zabrał głos Pan Robert Barys, który zasygnalizował  jakie zagrożenia niesie za sobą nieostrożność i brak czujności na drodze oraz przedstawił młodzieży zasady udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Teoria przełożyła się na praktykę. W drugiej połowie spotkania uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach symulacji wpływu alkoholu na organizm człowieka przy pomocy alkogogli (test równowagi i koordynacji), teście symulacji zderzenia czołowego oraz ćwiczeniach pierwszej pomocy poszkodowanym i reanimacji. W ramach profilaktyki alkoholowej rozdawane były ulotki i broszurki informacyjne oraz alkotesty.

Po ćwiczeniach odbył się bieg na stadionie inaugurujący rywalizacje: „Aktywnego mieszkańca powiatu brzeskiego” oraz „100 km na 100-lecie PCK”. W biegu wzięła udział cała społeczność szkoły.                                                                       

                                                                                                                      Izabela Ancukiewicz