Do wakacji pozostało dni.
Do matury pozostało dni.
Dziś jest:
2019-05-21    

Kurs kelnerski


W ramach realizacji  projektu „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wsparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kursie kelnerskim.

Kurs trwał aż 30 godzin, w tym większość to zajęcia praktyczne, co dało kursantom możliwość zdobycia szerokiej wiedzy i umiejętności związanych z pracą kelnera.

Uczniowie zapoznali się m.in. z następującymi zagadnieniami:

 

         - przygotowanie kelnera i sali restauracyjnej do pracy, 

 

 

·        - elementy zastawy stołowej i sztućców,

·        - zasady obsługi gości.

W ramach ćwiczeń kursanci ćwiczyli różne techniki kelnerskie, m.in. serwis niemiecki, francuski, angielski,  bufetowy oraz serwis synchroniczny. Poznali zasady obsługi gości – powitanie, wskazanie miejsca, podawanie menu, przyjęcie zamówienia na aperitif, przyjęcie zamówienia właściwego, przyjęcie zamówienia na wino (właściwy dobór wina do potraw), otwieranie i serwowanie wina, podawanie dań i napojów, przyjęcie zamówienia na desery, podanie deserów, przyjęcie zamówienia na kawę, herbatę, kolejność obsługi, czynności wykonywane z prawej i lewej strony, właściwy kierunek obsługi, podanie rachunku, pożegnanie gościa - zasady bezpieczeństwa.

Kursanci wyrażają  zadowolenie z uczestnictwa w kursie, podkreślają jego profesjonalne przygotowanie i prowadzenie. Są też pewni, że nabyte wiadomości i umiejętności przyczynią się w przyszłości do sukcesów na rynku pracy.

 Wszystkim  uczestnikom kursu gratulujemy!