Do wakacji pozostało dni.
Do matury pozostało dni.
Dziś jest:
2019-06-27    

Jubileusz 25-lecia Szkoły


Minęło 25 lat od dnia, kiedy pierwszy dzwonek wybrzmiał w Liceum Ekonomicznym w Czchowie. 12 grudnia 2018 roku, w gronie zaproszonych gości, Szkoła świętowała swój srebrny Jubileusz. 

Świętowanie Jubileuszu 25- lecia Szkoły było okazją do podsumowania tego,  co wydarzyło się przez cały okres jej istnienia. Jesteśmy przekonani, że jest ona  mocno osadzona w lokalnej społeczności, a przez wiele lat wypracowała własną tradycję i ceremoniał.

W uroczystości jubileuszowej wzięło udział wielu zaproszonych gości: przedstawiciele władz Powiatu Brzeskiego na czele ze Starostą Brzeskim Andrzejem Potępą, Dyrektorem Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie Arturem Puciłowskim, przedstawicielami czchowskich władz samorządowych, dyrektorów i kierowników szkół i instytucji. Obecni byli pomysłodawcy powołania szkoły, wraz z panem Romanem Olchawą, wszyscy dotychczasowi dyrektorzy szkoły, nauczyciele którzy kiedyś w niej uczyli i emerytowani pracownicy. Wśród gości znaleźli się również przewodniczący Rady Rodziców w minionych latach, rodzice i absolwenci szkoły.

  Obchody Jubileuszu rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Czchowie, a następnie były kontynuowane uroczystą akademią z udziałem gości. Dla upamiętnienia tego ważnego dla społeczności szkolnej wydarzenia przygotowano kapsułę czasu, która została podpisana przez przedstawicieli władz samorządowych, kuratorium i dyrektora szkoły. Umieszczono w niej list informujący o wydarzeniu, tekst hymnu szkoły, spisaną historię szkoły oraz listę nauczycieli i pracowników w latach 1993 -2018. Mamy nadzieję, że będzie ona trwałą pamiątką srebrnego jubileuszu naszej szkoły i zakopana przetrwa do kolejnej uroczystości rocznicowej.

Miłym akcentem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły, a na koniec gromkie sto lat i urodzinowy tort na cześć Jubilatki rozkrojony przez wszystkich dyrektorów szkoły – panią Marię Rościechę, panią Marię Nastałek, panią Barbarę Goryl, pana Krzysztofa Skwarło. 

 Dyrektor, nauczyciele i uczniowie  Zespołu Szkół Ponadgomnazjalnych w Czchowie  serdecznie dziękują wszystkim Gościom , którzy swoim przybyciem uświetnili uroczystość Jubileuszu 25-lecia Szkoły ,  złożyli    wiele  wspaniałych  życzeń  i  gratulacji. Dziękujemy  władzom samorządowym,  księżom, absolwentom, rodzicom, emerytowanym nauczycielom i pracownikom oraz wszystkim zaproszonym gościom, którzy razem z nami współtworzyli tak ważne dla nas wydarzenie. Dziękujemy Państwu za miłą atmosferę Jubileuszowego spotkania, za życzenia, wszelkie wyrazy uznania i życzliwości. Ten szczególny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

TS