Do wakacji pozostało dni.
Do matury pozostało dni.
Dziś jest:
2019-07-22    

Kształtowanie postaw obywatelskich


 

Kształtowanie kompetencji obywatelskich to obowiązek szkoły, wynikający z wytycznych Parlamentu Europejskiego. Jedną z nabytych dzięki temu  umiejętności jest uczestnictwo w procesach podejmowania decyzji na wszystkich poziomach, od lokalnego, poprzez krajowy, po europejski, szczególnie w drodze głosowania.

 

 

Dziś właśnie, niemalże w przeddzień wyborów samorządowych przeprowadziliśmy w naszej szkole kampanię wyborczą oraz debatę kandydatów na Burmistrza ZSP w Czchowie. Młodzież fantastycznie dała się wciągnąć w tę inicjatywę! Jak się okazało - mamy w gronie uczniów kandydatów do pełnienia funkcji publicznych w przyszłości. Celem dzisiejszego wydarzenia było zachęcenie młodych ludzi do wzięcia udziału w głosowaniu, uświadomienie, na czym polega aktywne obywatelstwo, zrozumienie problemów różnych grup społecznych, jak i zainteresowanie rozwiązywaniem problemów stojących przed lokalnymi i szerszymi społecznościami.

 

Po prezentacji kandydatów pozostali zaproszeni uczniowie mieli możliwość wziąć udział w zainscenizowanych wyborach. Komisja, urna wyborcza i karty do głosowania  sprawiły, że wszystko wyglądało bardzo poważnie. I tak w pierwszych demokratycznych wyborach na Burmistrza ZSP w Czchowie zwyciężył Adam Cichostępski z klasy IV a. Gratulujemy….tylko co na to nasz Pan Dyrektor?