Do wakacji pozostało dni.
Do matury pozostało dni.
Dziś jest:
2019-07-22    

VI SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W CZCHOWIE


   26 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie odbyła się VI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Zmagania sportowe zgromadziły na hali ponad 200 uczestników, byli wśród nich: uczniowie i podopieczni ze: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej,  SOSW w Nowym Sączu, Domu Pomocy Społecznej w Brzesku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze,  Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, Warsztatów Terapii Zajęciowej „Ostoja” w Brzesku, uczniowie z Zespołu Szkół w Jurkowie, Tymowej, Tworkowej, Uszwi, Domosławic, Wojakowej i Gnojnika, przedszkolaki z Jurkowa i Iwkowej.

Realizacja imprezy możliwa była dzięki  środkom pozyskanym z Urzędu Miejskiego
w Czchowie, w ramach działania publicznego Upowszechnianie kultury fizycznej, w tym organizacja cyklicznych zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, promujących zdrowy styl życia. Dodatkowo - o medale dla każdego uczestnika zadbało Starostwo Powiatowe w Brzesku.

Po raz kolejny okazało się, że Spartakiada to nie tylko zmagania sportowe, ale przede wszystkim dzień integracji osób niepełnosprawnych z powiatu brzeskiego i nowosądeckiego. Impreza miała na celu popularyzowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych, wskazywanie sposobów aktywnego spędzania czasu wolnego, dawanie radości ze sportowej, wesołej rywalizacji. Indywidualne zmagania sportowe obejmowały 7 konkurencji (bieg sprinterski, bieg slalomem, toczenie piłki po ósemce, zbijanie kręgli, budowanie wieży, rzut woreczkiem na odległość, rzuty do celu).

Atrakcją tegorocznej Spartakiady był występ pań z grupy Animek (malowanie twarzy, balonikowe zoo, zabawy animacyjne), pokazy taneczne grupy „Piratki”  z PSP
w Gosprzydowej oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu zawodowej pary tanecznej
z Krakowa.  Na łasuchów czekał poczęstunek w postaci kanapek, soczków, kolorowej waty cukrowej i smakołyków podarowanych przez firmę Bakoma.

Realizacja zadania udowodniła, że Spartakiada Osób Niepełnosprawnych jest imprezą, która cieszy się ogromną popularnością i przynosi wielką satysfakcję, nie tylko uczestnikom.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom – dzięki Wam ten dzień był doskonały ;)

M. Kraczkiewicz, S. Janicka