Do wakacji pozostało dni.
Do matury pozostało dni.
Dziś jest:
2019-03-21    

Odwiedziny Strzelców


Ostatnio w naszej szkole gościli członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” im. Józefa Piłsudskiego. Związek Strzelecki jest paramilitarną organizacją społeczno – wychowawczą powstałą w 1910 roku we Lwowie i działającą do dzisiaj. Związek zrzesza młodzież i przygotowuje do pełnienia służby na rzecz obronności państwa kształtując postawy proobronne. Strzelcy oprócz nauki strzelania na strzelnicy i w warunkach plenerowych z różnego rodzaju broni, odbywają również zajęcia na poligonie gdzie uczą się manewrów taktycznych w realizacji zadań bojowych i kryzysowych, musztry i ratownictwa medycznego.  W czasie takich zajęć młodzi ludzie uczą się hartu ducha, przezwyciężają swoje słabości i podnoszą swoją siłę, wytrzymałość i kondycję fizyczną.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć prezentujących zajęcia w organizacji oraz filmy. Prezentujemy również zdjęcia ze spotkania w szkole.

Zachęcamy do obejrzenia strony Związku Strzeleckiego dostępnego pod linkiem http://www.strzelec.malopolska.pl/category/aktualnosci/

Aby zostać Strzelcem należy mieć ukończone 16 lat, dobry stan zdrowia i dużo zapału do pracy J

Zapraszamy!!!

                                                                                                                                                                  Izabela Ancukiewicz

 

Wyświetleń: 1080
Ocena:
Twoja ocena: 12345