Do wakacji pozostało dni.
Do matury pozostało dni.
Dziś jest:
2018-08-21    

V SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH


Już po raz piąty Stowarzyszenie Dobroczynne „Iskierka Nadziei”, działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, zorganizowało Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych.

Dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Miasta Czchów i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych  blisko stu podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Złotej, Domu Pomocy Społecznej w Brzesku, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, Warsztatów Terapii Zajęciowej „Ostoja”
w Brzesku, uczniów szkół w Jurkowie, Tworkowej, Tymowej, Iwkowej, Wojakowej
i z Gnojnika mogło przyjemnie i pożytecznie, a co najważniejsze - sportowo i aktywnie, spędzić czas wśród swoich rówieśników oraz z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie. Pełnowymiarowa hala sportowa i piękne pomieszczenia ZSP  służyły wspaniałej zabawie i sportowej rywalizacji.

Dzięki uzyskanej przez „Iskierkę” dotacji, każdy uczestnik otrzymał złoty medal, słodki upominek  i skorzystał z poczęstunku przygotowanego przez wolontariuszy ZSP w Czchowie. Dodatkowo, wszystkie biorące udział w rozgrywkach placówki, otrzymały piłki rehabilitacyjne.

Po raz kolejny okazało się, że Spartakiada to nie tylko zmagania sportowe, ale przede wszystkim dzień integracji. Impreza miała na celu popularyzowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych, wskazywanie sposobów aktywnego spędzania czasu wolnego, dawanie radości ze sportowej, wesołej rywalizacji. Indywidualne zmagania sportowe (bieg sprinterski, bieg slalomem, toczenie piłki po ósemce, zbijanie kręgli, budowanie wieży, rzut woreczkiem na odległość) oceniali Sędziowie. Uczniowie ZSP w Czchowie zadbali o smaczny poczęstunek dla sportowców, opiekunów, Dyrektorów  i zaproszonych gości.

O niepowtarzalny klimat jubileuszowej V Spartakiady zadbały także Panie z grupy Animek, które malowały buźki sportowców i modelowały baloniki, tworząc z nich wesołe zwierzaki. Właściwe rozciąganie i relaksację zapewniła nam Pani Katarzyna Pytka
 z  Akademii Ruchu Libra.

Żywiołowe reakcje, radość na twarzach uczestników, opinie gości, po raz kolejny utwierdziły nas w przekonaniu, że spotkanie było wielkim sukcesem. Nasz pomysł i praca zostały wynagrodzone szczęśliwymi buziami uczestników. Dziękujemy wszystkim opiekunom, rodzicom, dyrektorom, kierownikom i wolontariuszom, którzy kolejny raz
z takim zaangażowaniem odpowiedzieli na nasze zaproszenie.

 

Organizatorki – Magdalena Kraczkiewicz i Sylwia Janicka