Do wakacji pozostało dni.
Do matury pozostało dni.
Dziś jest:
2018-08-21    

Nauczyciele z wizytą w niemieckiej szkole


W dniach 28 sierpnia- 01 września 2017 nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli  w wizycie Job shadowing w szkole partnerskiej Umwelt-Bildungszentrum Berlin, która jest szkołą filialną dużego zespołu szkół zawodowych w centrum Berlina Forum Berufsbildung.

Umwelt Bildungszentrum kształci w zawodach hotelarskich i gastronomicznych ze szczególnym uwzględnieniem zdrowego żywienia i ekologicznych produktów.

Wyjazd był jednym z etapów realizacji programu wspierającego edukację zawodową w ramach projektu „Nauczyciele i uczniowie poznają innowacje niemieckiej gastronomii” finansowanego przez Unię Europejską. Celem wyjazdu było podniesienie kompetencji nauczycieli uczących w klasach o specjalności gastronomicznej i ekonomicznej.

Nauczyciele podczas pobytu zapoznali się ze strukturą organizacyjną szkoły i jej systemem kształcenia, zasadami i sposobem egzaminowania uczniów, organizowania praktyk, a także zakresem współpracy z zakładami pracy.

Uczestnicy wyjazdu obserwowali lekcje teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz zajęcia praktyczne w kuchni.

Po zajęciach w czasie wolnym grupa realizowała program kulturowy. Nauczyciele zwiedzali Berlin z przewodnikiem, Reichstag, Dom Bertolda Brechta, ogród botaniczny IGA. W ostatnim dniu po zajęciach odbyła się wycieczka do Drezna i Pillnitz, gdzie przewodnik zapoznał z historią miasta i regionu uwzględniając historię Serbołużyczan- Słowian Zachodnich zamieszkujących wschodnie Niemcy.

K. Skwarło